česky / English

Rodič

Prvním učitelem dítěte je rodič. Rodič je učiteli přijímán jako partner. Respektujeme jeho přístupy a návrhy k výchově jeho dítěte a těšíme se na vzájemnou spolupráci. Současně očekáváme, že rodič si vybral naši školku, protože je mu naše filosofie blízká a bude respektovat základní pravidla naší výuky a naše učitele. Na pravidelných sezeních či soukromých schůzkách si vzájemně vyměňujeme postřehy o tom, co dítě zajímá, jaké dělá pokroky, jaké má problémy. Společnými silami můžeme dosáhnout většího pokroku a souladu.

Spolupráce rodičů se školkou

Naši učitelé rodičům věnují čas, aby lépe pronikly do projektů a učení, které s dětmi děláme a mohli také přispět. Díky zapojení rodičů tak můžeme použít pro výuku pestřejší paletu knih, her a výletů. Někteří rodiče přicházejí do tříd dětem ukázat, co umí nebo s nimi něco vytvořit nebo upéci. Pro děti je to skvělý zážitek když je rodič součástí školky! Současně vznikají i akce pro rodiče samotné, kde si mohou vzájemně poradit či pomoci. Každý rodič se může stát členem safirkové skupiny.

Přístup k informacím

Přístup k informacím o dění ve školce a o Vašem dítěti budete mít každý den. Na nástěnce najdete zápis dne. Učitelé zakládají a aktualizují dětské deníky, kde najdete nové fotografie a postřehy Vašeho dítěte z uplynulých týdnů. Současně je možné každý týden sledovat třídní fotogalerii a facebook. Můžete tak nahlédnout do našeho dne a těšit se na nová překvapení ve školce.

Třídní schůzky

Setkání rodičů s třídními učiteli, případně s celým týmem, probíhají několikrát do roka. Současně je možné si sjednat kdykoliv individuální schůzku s učitelem. Neváhejte nás oslovit!

Hodnocení našich rodičů

"Se školkou jsme naprosto spokojeni, syn se do školky těší, je vidět, že se učitelky dětem věnují - různé písničky, hry, výlety do přírody, různorodý program... vše se dá zkontrolovat na popisu denní činnosti, který visí na nástěnce (co se ve dni dělo od rána až do odpoledne), jsou zde různé bonusy pro rodiče - kronika dítěte (fotky, kresby, popis...), společné akce (např k Velikonocům, ke Dni dětí...), fotogalerie na webu ze života ve školce. Jsme opravdu rádi, že v dosahu máme školku jako je Safírka."

"Skvělá školka, syn je tam nad míru spokojený a nechce pomalu ani chodit domů "

"Moc hezký (domácí) přístup k dětem, skvělá vzájemná komunikace (rodič-učitel), výlety, společné akce s rodiči. Jsme moc spokojeni, vřele doporučujeme!"

"Spokojené dítě je tím nejlepším hodnocením."

"Školku mohu jen doporučit, krásné prostředí, výborný přístup k dětem, spousta zajímavých aktivit pro děti,výborná komunikace s námi rodiči, přirozené začlenění anglického jazyka, personál školkou žije a ve srovnání se státní školkou je tady po domluvě vše možné a hlavně s ničím není problém, ve srovnání s ostatníma školkama i dobrá cena, rozhodně doporučuji!

Saphira

Kroužky Saphira Centrum
MŠ Safirka